Ełk na sygnale

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Kogut policyjny
Kogut policyjny

Z ponad trzema promilami jechał ulicą Kajki

Dzięki reakcji kierowcy busa marki VW Multivan i jego pasażerów, którzy jadąc ulicą Kajki zwrócili uwagę na niebezpieczną jazdę kierowcy opla, poinformowali o tym oficera dyżurnego ełckiej komendy, a potem na parkingu wyjęli kluczyki ze stacyjki jego auta, z ruchu wyeliminowano nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja kierowcy busa marki VW Multivan i jego pasażerów, którzy w sobotę /08.06.2019/ jadąc ulicą Kajki zauważyli niebezpieczną jazdę kierującego samochodem marki Opel Astra, który jechał „wężykiem”, poruszając się od lewej do prawej krawędzi jezdni oraz łamał przepisy ruchu drogowego. Mając podejrzenia, że kierujący oplem może być pod wpływem alkoholu, przez cały czas jechali za nim i o swoich spostrzeżeniach poinformowali oficera dyżurnego ełckiej komendy, z którym przez cały utrzymywali kontakt telefoniczny. Kiedy kierujący oplem zatrzymał się w centrum miasta, mężczyźni wysiedli ze swojego auta, podbiegli do opla i wyjęli ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Później jeszcze pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu policjantów. Okazało się, że to 51-letni mieszkaniec Ełku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że wcześniej, będąc na działce pil alkohol.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Panel użytkownika

Ełk na sygnale

Ełk24 | na sygnale - kronika policyjna i służb ratunkowych

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt