Wiadomości Ełk

Wiadomości Ełk

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

podpisanie umowy na dofinansowanie pierwszego etapu budowy małej obwodnicy Ełku
podpisanie umowy na dofinansowanie pierwszego etapu budowy małej obwodnicy Ełku

Podpisano umowę na dofinansowanie pierwszego etapu budowy małej obwodnicy Ełku

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki spotkał się wczoraj w Urzędzie Miasta Ełku z prezydentem Tomaszem Andrukiewiczem. Podczas wizyty podpisana została umowa na dofinansowanie projektu i budowy ulicy Norwida w Ełku na odcinku od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki. Inwestycja, na którą Ełk pozyskał prawie 4,8 mln zł, będzie stanowiła I etap budowy drogi średnicowej.W Ełku, podobnie jak w innych polskich miastach, wzrasta liczba samochodów, co wpływa na przeciążenie komunikacyjne głównych dróg. W związku z tym problemem ełcki samorząd planuje budowę tzw. małej obwodnicy Ełku, która stanie się alternatywą (drogą równoległą do części ul. Kilińskiego i ul. Wojska Polskiego). Dzisiaj w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie podczas, którego Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podpisał umowę na dofinansowanie budowy ul. Norwida (od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki), która będzie I etapem budowy małej obwodnicy Ełku.

Projekt budowy I etapu małej obwodnicy Ełku otrzymał 80% dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na podstawie Programu Funkcjonalno - Użytkowego. Realizacja zadania odbędzie się w trybie „zaprojektuj i wybuduj” w latach 2019-2020.

Zakres projektu obejmuje opracowanie dokumentacji technicznej i budowa ulicy Norwida o długości 700 m oraz łącznika z ul. Matejki o długości 147 m. Zadanie przewiduje m.in.:

przebudowę jezdni głównych oraz skrzyżowań z ulicami: Emilii Plater, M. Dąbrowskiej, Korsaka, Wańkowicza, Kwiatową, J. Matejki (skrzyżowanie z ul. Matejki należy zaprojektować o ruchu okrężnym - typu rondo),
budowę nowych zatok autobusowych,
budowę nowych chodników i ścieżki rowerowej,
wykonanie projektu stałej organizacji ruchu, oznakowania pionowego i poziomego,
odprowadzenie wód opadowych z nawierzchni jezdnych do kanału burzowego istniejącego w ul. Norwida i ul. J. Matejki.

Całkowita wartość inwestycji to: 6 787 707 zł, w tym koszty kwalifikowalne: 5 964 913 zł oraz koszty niekwalifikowalne: 822 794 zł (sieć wodociągowa oraz sieć gazowa).

Wartość dofinansowania wynosi 4 771 930 zł i jest to 80% kosztów kwalifikowalnych. Wkład własny Miasta Ełku to: 2 015 777 zł.


Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

PANEL UŻYTKOWNIKA:

Wydarzenia

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, fakty

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt