Portal Miasta Ełk

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Niesterylne maseczki
Niesterylne maseczki

Od dziś 05.03.21 Straż miejska w Ełku rozdaje niesterylne maseczki

Jak donosi Wydział Promocji, Sportu i Kultury Urząd Miasta Ełku w dniu dzisiejszym prawie 250 tys. maseczek medycznych od wojewody trafiło do Urzędu Miasta Ełku. Od dzisiaj (5 marca) na ulicach miasta rozdają je podczas patroli strażnicy Straży Miejskiej.

W zależności od zapotrzebowania można otrzymać do kilkunastu sztuk. Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał do Eku partię niemal 250 tys. maseczek. Jest to produkt medyczny, trójwarstwowy, jednorazowego użytku. Każdy może otrzymać od kilku do kilkunastu maseczek. Maseczki te będzie można otrzymać również w Urzędzie Miasta Ełku (niski parter) od dyżurującego funkcjonariusza.

My ze swojej strony chcielibyśmy zwrócić uwagę, że maseczki nie są sterylne a w przypadku dotknięcia ich przez kogokolwiek innego niż użytkownik zostają w ten sposób skażone i potencjalnie niebezpieczne. Radzimy więc dokładnie zapoznać się z treścią informacyjną produktu, przez który chcemy oddychać. Nikt nie powinien używać skażonych masek przez które dostarcza tlen do organizmu.

Zapytaliśmy też Urząd Miasta jak będzie wyglądało wydawanie pojedynczych maseczek, z prośbą o opis procedury. O otrzymanej odpowiedzi poinformujemy czytelników. Zanim to nastąpi wolimy jednak przestrzec mieszkańców, z uwagi na bardzo ważny interes społeczny. Może okazać się, że zaraz będzie trzeba naprawdę przymusowo szczepić całe województwo, ze względu na zakażenia.

P.S.

Być może ktoś z Was miał już okazję nagrać jak przebiega wydawanie maseczek? Interesuje nas to, czy jest to robione z jakimś kolokwialnie pisząc ładem i składem w oparciu o procedury mające za zadanie minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Jeżeli macie materiały ślijcie na adres redakcji, lub piszcie na facebooku do redaktora wirtualnyElk.pl 

 

Panel użytkownika

Portal Miasta Ełk

wirtualnyElk.pl - niezależne media

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, forum miasto Ełk

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt