Portal Miasta Ełk

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Przebrani w uniformy Straży Miejskiej w Ełku

Gaz, obezwładnienie, kajdanki za brak maseczki w Ełku

W dniu dzisiejszym tj. 04.03.2021 natknąłem się na publiczny materiał wideo na którym widać dwóch zamaskowanych osobników ubranych w uniformy straży miejskiej w Ełku, którzy używają przymusu bezpośredniego tzn. siły, gazu, kajdanek, dociskania głowy kolanem do ziemi najprawdopodobniej za to, że czowiek był bez maseczki na twarzy.

Tak twierdzą świadkowie jak i sam poszkodowany. Na filmie widać jak zamaskowany, ubrany w uniform straży miejskiej osobnik dociska kolanem głowę poszkodowanego do ziemi. Słychać też liczne głosy suwerena, który wzywa zamaskowanych osobników do zaprzestania łamania prawa.

 Szukamy świadków zdarzenia i prosimy poszkodowanego aby zgłosił się do redakcji celem udzielenia wywiadu.

 Próbujemy skontaktówać się również z rzecznikiem prasowym Straży Miejskiej w Ełku oraz Policji. Będziemy informować o tej sprawie na bieżąco, gdyż nie tylko naszym zdaniem zachowanie przebranego w mundur Ełckiej Straży Miejskiej osobnika, jest rażąco naganne.

 

Chciałbym z tego miejsca wspomnieć, że czasem warto jest dokonywać selekcji wstępnej wśród swoich pracowników. Dobrze jest kiedy pracownik posiada mózg i jest w stanie go używać. Szanowni Państwo! maseczka (cokolwiek by to było, czy to maska, czy rajstopa na głowie, czy maska kosmetyczna) nie chroni przed wirusami ponieważ wirusy są w skali nano, a pory np. w maseczce materiałowej, czy z rajstopy jest w skali mikro. Już dziecko może na tej podstawie wydedukować, że materiałowa maseczka w żaden sposób nie stanowi bariery ochronnej.

Polecam zobaczyć również ten materiał, konferencja prasowa na temat maseczki zorganizowana przez polityków.

  

 

W związku z opublikowaniem w mediach społecznościowych filmu z fragmentem interwencji strażników Straży Miejskiej, podjęte zostały natychmiastowe czynności wyjaśniające zdarzenie i jego okoliczności. Prezydent Ełku wystąpił również do wojewody o zewnętrzną kontrolę doraźną. Wyniki kontroli pozwolą na podjęcie dalszych czynności. Uczynione zostanie wszystko, by wszechstronnie wyjaśnić sprawę.

Proszę o kulturalne komentarze

Panel użytkownika

Portal Miasta Ełk

wirtualnyElk.pl - niezależne media

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, forum miasto Ełk

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt