Wiadomości Ełk

Wiadomości Ełk

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Miasto Ełk
Miasto Ełk

Sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia w Ełku? - ciekawe kto to wyjaśni

W trosce o ważny interes społeczny redaktor wirtualnyElk.pl na podstawie informacji zebranych w toku dziennikarskiego śledztwa, ustalił iż zaszło uzasadnione prawdopodobieństwo sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi. Chodzi o przekazanie przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego do Ełku maseczek niesterylnych, jednorazowych, które w części okazały się być przeterminowane. Jako pierwsza doniosła o tym Polska Agencja Prasowa. Chodzi również o pogwałcenie jakichkolwiek zasad, podaczas rozdawania ulotek o szczepieniach przeciwko COVID19.

niesterylne maseczki, przeterminowane

Dokładniej można zaznajomić się z tą sprawą w publikacji pt. Wojewoda warmińsko-mazurski wysłał do Ełku przeterminowane maseczki.

Omawiane maseczki z polecenia Urzędu Miasta w Ełku były rozdawane mieszkańcom przez pracowników Straży Miejskiej w Ełku i inne liczne podmioty. Była też presja z Urzędu Miasta w Ełku, aby różne redakcje opublikowały informacje o rozdawaniu maszeczek.

W odpoweidzi na prośbę Urzędu Miasta redaktora wirtualnyElk.pl zwrócił się pismem email do nadawcy i poinformował o możliwym zagrożeiu. Również redakcje takie jak Radio5 i Rozmaitości Ełckie zostały poinformowane, z prośbą aby wstrzymać się z publikacją tych informacji, do czasu wyjaśnienia. Pomimo to inne redakcje opublikowały kto i gdzie rozdaje omawiane maseczki.

Redaktor dopytywał w Urzędzie Miasta w Ełku - czy to faktycznie są niesterylne maseczki, czy opracowano jakieś procedury wydawania pojedyńczych maseczek. Pytał pracownicę UM, która prosiła redakcję o pomoc w rozpowszechnieniu informacji o punktach i instytucjach, w których można odebrać niesterylne maseczki.

Uzyskał potwierdzenie, z którego wyniaka, że faktycznie maseczki były niesterylne, że nie było opracowanych procedur ich wydawania.

wydawanie maseczek bez opracowanych procedur w miescie elk

W sprawie podejrzenia o prawdopodobnym sprowadzeniu niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia ludzi, redaktor wirtualny Ełk poinformował między innyi również Prokuraturę Rejonową w Ełku, a ta zleciła czynności Komendzie Powiatowej Policji w Ełku. 

podejrzenie sprowadzenia niebezpieczenstwa dla zdrowia i zycia mieszkancow

 

 

Teraz Policja z Ełku zbiera dowody przeciwko swojemu Wojewodzie i ewentualnym innym osobom lub urzędnikom Ełckiego magistratu, a jak wiemy wszyscy dobrze, ełcki ratusz cyklicznie i systematycznie od lat wspiera ełcką policję i nagradza ełckich policjantów i wykorzystuje w tym celu publiczne środki.

tomasz andrukiewicz i elccy policjanci

 

Sprawa z maseczkami zaczęła śmierdzeć?

W dniu dzisiejszym z polecenia przedstawiciela rządu RP - Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, straż pożarna, która cieszy się dużo lepszym zaufaniem społecznym niż Straż MIejska rozdawała we wsiach Zdunki, Bobry, Borki, Śniepie, Niekrase, Ciernie, Bajtkowo, Suczki i Suczki-kolonia ulotki dotyczące możliwości szczepień przeciwko COVID19. Robiono to z narażeniem życia i zdrowia mieszkańców, bez poszanowania zasad zachowania dystantu społecznego, bez maseczek i rękawiczek. Ulotki zostały przysłane przez Wojewodę.

gmina elk potencjalna transmisja koronawirusa

potencjalna transmisja chorob zakaznych gmina elk

Warto wspomnieć w tej sprawie, że Igor Hrywna - naczelny Rozmaitości Ełckich nie tak dawno opublikował materiał wideo z którego jasno wynika, że jest presja na media. Cytuje ''Za niedopuszczalne uważamy podejmowanie przez władzę...presji medialnej zachęcającej do stosowania segregacji ludzi na zaszczepionych i niezaszczepionych...''.

 

Warto wspomnieć, że Poseł na Sejm RP Pan Grzegorz Braun uważa i oświadca otwarcie, że w Polsce rządzi zorganizowana grupa przestępcza i wymienia z nazwiska osoby, które ma na myśli.

 

Przypominam, że polski minister zdrowia polecił wstrzymanie planowanych zabiegów i nie widzi podstaw, by wstrzymywać szczepienia, pomimo iż wiele krajów na świecie to uczyniło, ze względu na fakt rejestacji zgonów i poważnych powikłań poszczepiennych. Przypominam, że za szczepienia i ich negatywne skutki nikt nie bierze odpowiedzialności!

Na koniec warto wspomnieć o liście otwartym z dnia 06 marca 2021, który do dnia dzisiejszego pozostaje bez odpowiedzi. List o tytule Dlaczego Tomasz Andrukiewicz chce szczepić ełczan ? - list otwarty. Wobec braku odpowiedzi na list redaktor wirtualnyElk.pl skorzystał z ustawowego prawa do informacji publicznej i w takim trybie zadał pare dni temu stosowne pytania do Urzędu. Czekamy na odpowiedź urzędników magistrów. Co też oni wymyślą? Jakiej odpowiedzi doczeka się społeczność lokalna?


Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

sprzatanie elk firma sprzatajaca elk olecko augustow grajewo

PANEL UŻYTKOWNIKA:

Wydarzenia

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, fakty

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt