Wiadomości

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Niesterylne maseczki
Niesterylne maseczki

Od dziś 05.03.21 Straż miejska w Ełku rozdaje niesterylne maseczki

Jak donosi Wydział Promocji, Sportu i Kultury Urząd Miasta Ełku w dniu dzisiejszym prawie 250 tys. maseczek medycznych od wojewody trafiło do Urzędu Miasta Ełku. Od dzisiaj (5 marca) na ulicach miasta rozdają je podczas patroli strażnicy Straży Miejskiej.

W zależności od zapotrzebowania można otrzymać do kilkunastu sztuk. Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał do Eku partię niemal 250 tys. maseczek. Jest to produkt medyczny, trójwarstwowy, jednorazowego użytku. Każdy może otrzymać od kilku do kilkunastu maseczek. Maseczki te będzie można otrzymać również w Urzędzie Miasta Ełku (niski parter) od dyżurującego funkcjonariusza.

My ze swojej strony chcielibyśmy zwrócić uwagę, że maseczki nie są sterylne a w przypadku dotknięcia ich przez kogokolwiek innego niż użytkownik zostają w ten sposób skażone i potencjalnie niebezpieczne. Radzimy więc dokładnie zapoznać się z treścią informacyjną produktu, przez który chcemy oddychać. Nikt nie powinien używać skażonych masek przez które dostarcza tlen do organizmu.

Zapytaliśmy też Urząd Miasta jak będzie wyglądało wydawanie pojedynczych maseczek, z prośbą o opis procedury. O otrzymanej odpowiedzi poinformujemy czytelników. Zanim to nastąpi wolimy jednak przestrzec mieszkańców, z uwagi na bardzo ważny interes społeczny. Może okazać się, że zaraz będzie trzeba naprawdę przymusowo szczepić całe województwo, ze względu na zakażenia.

P.S.

Być może ktoś z Was miał już okazję nagrać jak przebiega wydawanie maseczek? Interesuje nas to, czy jest to robione z jakimś kolokwialnie pisząc ładem i składem w oparciu o procedury mające za zadanie minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Jeżeli macie materiały ślijcie na adres redakcji, lub piszcie na facebooku do redaktora wirtualnyElk.pl 

 

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Panel użytkownika

Wydarzenia

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, fakty

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt