Miasto Ełk

reklama Elk

Policja

Uwaga na ''domokrążców''!

W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ełku zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły o kradzieżach pieniędzy dokonanych przez tzw.”domokrążców” oferujących do sprzedaży dywany, koce, narzuty. Policjanci apelują, by takich osób nie wpuszczać do mieszkania lub domu, a o podejrzanych sytuacjach informować Policję dzwoniąc na numer alarmowy.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy wykorzystując nieuwagę i łatwowierność ludzi okradają ich. Nie dajmy się oszukać i nie dokonujmy żadnych transakcji z przypadkowymi osobami, które oferują do sprzedaży dywany, koce, narzuty itp.
W ostatnich dniach do Komendy Powiatowej Policji w Ełku zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły o kradzieżach pieniędzy dokonanych przez tzw.”domokrążców”. W jednym z przypadków dwie kobiety obcej narodowości okradły mieszkankę Ełku. Pod pretekstem sprzedaży narzuty i rozmienienia pieniędzy weszły do środka, splądrowały mieszkanie i ukradły znaczna kwotę pieniędzy. W innym przypadku dwóch mężczyzn proponując do sprzedaży dywan, tak umiejętnie odwróciło uwagę starszej pani, że ta nie zauważyła, kiedy do jej domu wszedł wspólnik „akwizytorów”. Po ich wyjściu okazało się, że z mieszkania zginęły pieniądze.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o zwracanie uwagi na kręcące się po osiedlu czy wsi osoby, również te obecnej narodowości, osoby dłużej przesiadujące w samochodach na obcych numerach rejestracyjnych lub bez tablic rejestracyjnych. Takie incydenty i związane z tym obawy należy zgłaszać Policji. Mundurowi sprawdzą zgłoszenie i zweryfikują czy osoby kręcące się po wsi lub osiedlu to domokrążcy mogący wykonywać handel obwoźny, czy też osoby mające złe zamiary i chcące kogoś oszukać lub coś ukraść.

Oszuści najczęściej jako ofiary swoich przestępstw wybierają osoby starsze, chore, niepełnosprawne, często samotnie zamieszkujące. Dlatego jeśli masz seniora w swojej rodzinie – porozmawiaj z nim o jego postępowaniu i bezpieczeństwie.

Tag artykułu: ,

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Lokalne informacje wideo

55 tysięcy złotych - to suma, jaką zadłużeni najemcy lokali komunalnych w Ełku odpracowali tylko w pierwszej połowie...

Category: Wiadomości lokalne

Udała się niespodzianka nawiązująca do 20-lecia wizyty papieża w Ełku. Tuż obok placu Jana Pawła II powstaje duży...

Category: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Oferty pracy Ełk                  Forum o Norwegii             Oferty pracy w Norwegii

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.