Miasto Ełk

reklama Elk

Skradzione fanty

Włamywał się do piwnic, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie

Policjanci ustalili i zatrzymali 28-letniego mieszkańca Ełku, który w ciągu kilku ostatnich tygodni włamał się do 8 piwnic. Wartość wszystkich skradzionych przez niego rzeczy oszacowano na kwotę ponad 7.000 zł. Sąd aresztował mężczyznę na najbliższe trzy miesiące. Policjanci zatrzymali również 22-letnią partnerkę mężczyzny, która sprzedawała skradzione przez niego przedmioty.

W styczniu do policjantów zaczęły napływać informacje dotyczące włamań do piwnic w budynkach położonych w różnych częściach miasta. Śledczy analizowali wszystkie zgłoszenia i ustalili, że czynów tych dopuścił się 28-letni mieszkaniec Ełku. Policjanci ustalili, że mężczyzna włamał się do 6 piwnic. Jego łupem padły elektronarzędzia, sprzęt agd, opony, wędki, rower dziecięcy a nawet 50 butelek różnego rodzaju win. Mężczyzna wyłamując skoble dostał się jeszcze do 2 innych piwnic, żeby zabrać znajdujące się tam rzeczy, jednak nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż nie znalazł niczego wartościowego. Śledczy ustalili, że mężczyzna z klatki schodowej ukradł również pozostawiony tam wózek dziecięcy. Wartość wszystkich skradzionych przez niego rzeczy oszacowano na kwotę ponad 7.000 zł. Policjanci zatrzymali również 22-letnią partnerkę mężczyzny, która sprzedawał skradzione przez niego przedmioty. Policjanci pracujący nad sprawą dążyli także do ustalenia miejsc, gdzie trafiły te rzeczy i odzyskali znaczną część skradzionego sprzętu oraz ponad 30 butelek wina.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i teraz odpowie za dokonanie i usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz kradzież. Okazało się, że był on już wcześniej karany za przestępstwa podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. „recydwy”. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 15.Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 28-latka trzymiesięczny areszt. Kobieta natomiast odpowie za paserstwo, za co grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. Sąd zastosował wobec niej policyjny dozór.

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Lokalne informacje wideo

55 tysięcy złotych - to suma, jaką zadłużeni najemcy lokali komunalnych w Ełku odpracowali tylko w pierwszej połowie...

Category: Wiadomości lokalne

Udała się niespodzianka nawiązująca do 20-lecia wizyty papieża w Ełku. Tuż obok placu Jana Pawła II powstaje duży...

Category: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Oferty pracy Ełk                  Forum o Norwegii             Oferty pracy w Norwegii

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.