Miasto Ełk

reklama Elk

Policyjny areszt

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę quada

Policjanci ełckiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego 61-letniego mężczyznę kierującego quadem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila w jego organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Wczoraj w Ełku na ulicy Suwalskiej policjanci ełckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego quadem, 61-letniego mieszkańca Augustowa. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.Mężczyzna odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień, za co grozi mu kara grzywny.

Przypominamy, że kierujący quadem musi posiadać prawo jazdy kategorii AM. Z tymi uprawnieniami można również poruszać się motorowerem. Kategorię AM można uzyskać mając skończone 14 lat. Warto pamiętać, że ci którzy ukończyli 18 lat przed 19 stycznia 2013 roku - wtedy wprowadzono prawo jazdy kategorii AM, choć mogą prowadzić motorowery bez prawo jazdy kategorii AM, to quadów już nie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Kategoria: Wiadomości lokalne

E-ławka stanęła (07.05) obok placu zabaw przy ul. Nadjeziornej w Ełku. Ławka wyposażona jest w panele słoneczne. Co...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

  • oko Avatar
  • Jaki samochód z salonu?
  • Masz racje lepiej poczekaj na Mazdę 3 w wersji sedan bo ta w wersji kombi i hatchback jest po...
  • oko Avatar
  • bransoletka
  • to jakaś marna prowokacja. Albo posty marketingowca który przygotowuje podwaliny, żeby zaraz...
Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

 • 03 Jan 2019

  Mostly Cloudy -2°C -4°C

 • 04 Jan 2019

  Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.