Ełk - na sygnale

uslugi elektryczne elk

Komenda Policji Ełk

Długi weekend majowy na drogach

Czterech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas działań „Majowy weekend”. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania i w mieście przekroczył prędkość o 32 km/h.

Gdy jedni odpoczywają i realizują weekendowe plany wyjazdowe, inni – czyli m.in. policjanci - dbają o to, by na drodze do ich spełnienia nie stanęli nieodpowiedzialni i bezmyślni kierowcy. W piątek (28.04.2017) policjanci drogówki rozpoczęli działania „Majowy weekend”.
Już pierwszego dnia działań zatrzymany został 43-latek, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę innego kierowcy. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu i dzięki reakcji świadka nie mógł kontynuować podróży.
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 19-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna został zatrzymany przez patrol po 4.00 w nocy w sobotę. Jego sposób jazdy zaniepokoił policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, ełczanin poruszał się samochodem nie mając do tego uprawnień.
Niechlubny rekordzista działań „Majowy weekend” miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (01.05.2017r.) na ul. Suwalskiej. Kierowca seata przekroczył w tym miejscu prędkość o 32 km/ h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci ustalili, że 38-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych.

Do policyjnego aresztu trafił także 32-letni pieszy. Oficer dyżurny został poinformowany, że na trasie Buniaki-Ruska Wieś środkiem jezdni porusza się mężczyzna, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce potwierdzili, że pijany pieszy zagraża sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. 32-latek nie wiedział gdzie się znajduje, myślał, że jest w okolicy Mikołajek. Okazało się, że brak orientacji w terenie spowodowany jest 3 promilami alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wytrzeźwieniu 32-latek został ukarany mandatami za popełnione na drodze wykroczenia.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Comments powered by CComment

Wideo informacje

EŁK - WIADOMOŚCI MIEJSKIE 20 04 2018

Category: Wiadomości lokalne

EŁK - WIADOMOŚCI MIEJSKIE 06 04 2018

Category: Wiadomości lokalne

Z forum

Kalendarz imprez Ełk

loader
Clear

14°C

Ełk

Clear

Wilgotność: 79%

Wiatr: 6.44 km/h

  • 28 May 2018

    Mostly Sunny 26°C 13°C

  • 29 May 2018

    Słonecznie 28°C 15°C

Wiadomości Ełk Wydarzenia Ełk

Miasto Ełk

Zamknij

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.

Loguj przez FACEBOOK