Ełk - na sygnale

uslugi elektryczne elk

Komenda Policji Ełk

Długi weekend majowy na drogach

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czterech kierowców pod wpływem alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas działań ?Majowy weekend?. Niechlubny rekordzista miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, cofnięte uprawnienia do kierowania i w mieście przekroczył prędkość o 32 km/h.

Gdy jedni odpoczywają i realizują weekendowe plany wyjazdowe, inni ? czyli m.in. policjanci - dbają o to, by na drodze do ich spełnienia nie stanęli nieodpowiedzialni i bezmyślni kierowcy. W piątek (28.04.2017) policjanci drogówki rozpoczęli działania ?Majowy weekend?.
Już pierwszego dnia działań zatrzymany został 43-latek, który swoim zachowaniem zwrócił uwagę innego kierowcy. Mężczyzna był w stanie po spożyciu alkoholu i dzięki reakcji świadka nie mógł kontynuować podróży.
Dużą nieodpowiedzialnością wykazał się także 19-letni mieszkaniec miasta. Młody mężczyzna został zatrzymany przez patrol po 4.00 w nocy w sobotę. Jego sposób jazdy zaniepokoił policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, ełczanin poruszał się samochodem nie mając do tego uprawnień.
Niechlubny rekordzista działań ?Majowy weekend? miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany wczoraj (01.05.2017r.) na ul. Suwalskiej. Kierowca seata przekroczył w tym miejscu prędkość o 32 km/ h. Mężczyzna nie posiadał przy sobie wymaganych dokumentów. Ponadto policjanci ustalili, że 38-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania z powodów zdrowotnych.

Do policyjnego aresztu trafił także 32-letni pieszy. Oficer dyżurny został poinformowany, że na trasie Buniaki-Ruska Wieś środkiem jezdni porusza się mężczyzna, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce potwierdzili, że pijany pieszy zagraża sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego. 32-latek nie wiedział gdzie się znajduje, myślał, że jest w okolicy Mikołajek. Okazało się, że brak orientacji w terenie spowodowany jest 3 promilami alkoholu w organizmie mężczyzny. Po wytrzeźwieniu 32-latek został ukarany mandatami za popełnione na drodze wykroczenia.

Przypominamy!

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Komentarze piszesz na własną odpowiedzialność.

Wideo informacje

Kategoria: Wiadomości lokalne

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Mostly Cloudy

6°C

Ełk

Mostly Cloudy

Wilgotność: 76%

Wiatr: 8.05 km/h

  • 21 Oct 2018

    Mostly Cloudy 11°C 3°C

  • 22 Oct 2018

    Rain 10°C 3°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.

Loguj przez FACEBOOK