Wiadomości Ełk

Wiadomości Ełk

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

dron antysmogowy
dron antysmogowy

Będzie latał dron antysmogowy więc uważaj czym palisz w piecu

W ramach dbania o czyste powietrze w naszym mieście już w grudniu do walki ze smogiem zostanie wykorzystany dron. Wszyscy, którzy spalają śmieci powinni liczyć się z kontrolą i mandatem.

Badanie powietrza dronem antysmogowym to kolejny element kampanii edukacyjnej i nagłaśniania problemu, jakim jest walka o czyste powietrze w Ełku. Do tej pory zamontowano na terenie miasta siedem czujników do pomiaru stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, które ze względu na swoją mikroskopijną wielkość oraz skład są uznawane za najbardziej niebezpieczne zanieczyszczenia atmosferyczne.

Dron będzie wysyłany w rejon, gdzie istnieje zagrożenie zanieczyszczenia powietrza. Następnie będzie pobierał próbki z dymu, który unosi się z komina. Wyniki będą pojawiać się na monitorach w czasie rzeczywistym. Jeśli wskażą na spalanie substancji niedozwolonych (butelki PET, folie, ubrania, płyty meblowe, oleje czy odpady pobudowlane), wówczas strażnicy udadzą się na teren nieruchomości, dokonają kontroli paleniska. Jeśli potwierdzą spalanie odpadów, to wtedy strażnicy mogą nałożyć mandat w wysokości do 500 złotych.

Drony mają zwrócić uwagę na problem i odstraszyć od spalania śmieci i paliw złej jakości. Działania z wykorzystaniem drona antysmogowego w naszym mieście będą powtarzane w przyszłości.


Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

PANEL UŻYTKOWNIKA:

Wydarzenia

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, fakty

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt