Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Zainteresowanie turystyczne

Warmia i Mazury na 8 miejscu i Ełk daleko w tyle wg. portalu nocowanie.pl

Województwo warmińsko-mazurskie pojawia się coraz częściej wśród destynacji wybieranych przez turystów. W 2018 znalazło się na ósmym miejscu w krajuLiczba zapytań o nocleg na Warmii i Mazurach przekroczyła w 2018 roku 100 tysięcy, jest to największy wzrost w kraju w porównaniu do roku 2017 – aż 67 % więcej zapytań wysłanych przez turystów do właścicieli obiektów z tego województwa. 


Co przyciąga turystów w te rejony?
Mazury potocznie określa się mianem Krainy Wielkich Jezior Mazurskich lub Krainy Tysiąca Jezior, gdzie nożna doliczyć się ok. 2,5 tysiąca jezior. Znajduje się tam również największe jezioro w Polsce – Śniardwy. A krajobrazy zapierają dech w piersiach niejednego turysty.
Top 10 w warmińsko-mazurskim
Najpopularniejszą miejscowością województwa są Mikołajki. Zapytania turystów skierowane do właścicieli obiektów noclegowych w tym mieście w 2018 roku stanowiły aż 25% zapytań dla całego województwa. Na drugim miejscu znalazło się Giżycko (23% zapytań), a trójkę zamyka Ruciane-Nida (19%). Turyści pytali również o Mrągowo, Olsztyn i Ryn.

elk brak turystow

W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych destynacji w województwie warmińsko-mazurskim znalazły się także Ełk, Ostróda, Elbląg i Kruklanki.
Warmia i Mazury popularne cały rok
Jak wynika ze statystyk, średnia długość noclegu w województwie wynosi 4 noce. W okresie wakacyjnym są to jeszcze dłuższe pobyty, w lipcu czy sierpniu turyści spędzają na Mazurach średnio tydzień.
Kolejnym atutem są ceny, średnia cena noclegu wynosi ok. 55 zł. Oczywiście zależy ona od wielu czynników, jak kategoria obiektu, udogodnienia dla turystów czy termin – właściciele obiektów mogą mieć wersje cennika dla sezonu wysokiego lub niskiego, a także dla terminów specjalnych.

Dane pochodzą z Portalu Nocowanie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Śpiew, uśmiech oraz oczywiście mnóstwo słodkości - to wszystko będzie towarzyszyło 17. edycji Święta Babcinego...

Kategoria: Wiadomości lokalne

o końca października przyszłego roku gotowy ma być blok mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej w Ełku. Mimo protestów...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty