Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Sprostowanie prokuratury Ełk

Odpowiedź wirtualnyElk na pismo prokuratury z dnia. 28.01.2019

W nawiązaniu do pisma ''sprostowania'' jakie wpłynęło dnia 28.01.2019 na skrzynkę pocztową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. od Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (Prokuratury Rejonowej w Ełku) w związku z publikacją zatytułowaną ''Prokurator Rejonowy i Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ełku pozwani przez doktoranta prawa?'' Administrator wirtualnyElk.pl oświadcza, że dokonano starannej i możliwej weryfikacji autora informacji, przed przygotowaniem przedmiotowej publikacji.

 Dobrą praktyką jest weryfikacja informatora i takaż miała w tym przypadku miejsce. 

Czytano dostępne informacje, które podała wyszukiwarka GOOGLE na temat Roberta Mydło i nie natknięto się na informacje, które by go ''dyskredytowały'' jako niewiarygodnego informatora. Wręcz przeciwnie - GOOGLE.pl podało w wynikach wyszukiwania informacje, które sprawiły, że nabrano pewności co do jego wiarygodności i autentyczności przekazanych materiałów. W artykule napisano cyt. ''Postanowiłem, że sprawdzę te rewelacje w internetach. Wpisałem imie i nazwisko osoby która wydaje mi się, że przesłała mi to - która jest pozywającym. A chodzi o niejakiego Pana Roberta Mydło. Znalazłem mase artykułów w internecie o nim, znalazłem również jego profil facebook na którym również opublikował zdjęcia pozwów i tekst opisujący pozwanie między innymi ełckich prokuratorów. Wyczytałem też w internecie, że ten człowiek ma już jakieś sprawy wygrane w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.''

Administrator wirtualnyElk.pl nadmienia jeszcze, że podczas weryfikacji znaleziono między innymi informacje, że prawnik Robert Mydło faktycznie posiada kancelarię prawną i jej wizytówkę w GOOGLE MOJA FIRMA, która aby mogła zostać opublikowana w internecie, musiała zostać przez firmę GOOGLE odpowiednio i należycie zweryfikowana.

Pan prokurator pisze do wirtualnyElk.pl w trzecim zdaniu pisma - ,,Nie jest również prawdą, że Robert Mydło przesłał kopie (skany pozwów.)'' - Tym samym prokuratura zakłada, jakoby poprzednie jego dwa zdania mówiące o tym, że administracja wirtualnego Ełku dokonała skrajnej nierzetelności w przygotowaniu tekstu, poprzez ''brak rzeczywistej weryfikacji twierdzeń Roberta Mydło'' jest prawdą - Otóż administracja wirtualnego Ełku oświadcza raz jeszcze, że nie jest to prawdą!.

Przedmiotowa publikacja stanowi opis faktów jaki miał miejsce i generalnie są to pytania w związku z nadesłanymi materiałami, oraz tym co zostało znalezione (zweryfikowane) w wyszukiwarce GOOGLE i na portalu FACEBOOK. Należy zwrócić uwagę, że w tym przypadku nie mamy do czynienia z anonimowym informatorem a konkretną osobą którą jest Pan Robert Mydło. 

 Prawnik Robert Mydło zapowiedział w nadesłanej korespondencji do wirtualnyElk.pl, że udostępni kolejne materiały w tym tygodniu, tym samym czytelnik będzie miał możliwość zapoznania się z faktycznymi okolicznościami sprawy.  

Prokuratura pisząc, że '' Nadesłane dokumenty zawierają tylko nagłówek pisma procesowego, wskutek czego czytelnik nie ma możliwości zapoznania się z faktycznymi okolicznościami sprawy'' Pan prokurator przyznaje tym samym, że sprawa jest faktem. Zatem naturalnie podnosi to w tym momencie jeszcze bardziej wiarygodność przesłanych materiałów jak i osoby Pana Roberta Mydło jako wiarygodnego informatora o sprawie.


Ponad to w dniu kiedy weryfikowano informatora, nie znaleziono żadnych informacji opublikowanych przez Prokurature Rejonową w Ełku, jakoby Robertowi Mydło postawiono ''szereg zarzutów dopuszczania się przestępstw zniesławień funkcjonariuszy publicznych'' - o czym pisze Pan prokurator w piśmie do redakcji.  - Tutaj ubolewam, że tak ważne informacje zostały niedostarczone do wirtualnyElk.pl. W tym momencie chciałoby się zadać pytanie - dlaczego do innych redakcji są takie informacje wysyłane a do innych np. wirtualnyelk.pl nie ?  Swoją drogą nawet dziś nie możemy znaleźć takich informacji w internecie.

Jako wirtualnyElk.pl chcielibyśmy wiedzieć o tych informacjach w sprawie osoby Roberta Mydło rozesłanych przez Prokuraturę Rejonową w Ełku do innych redakcji. wirtualnyElk.pl też może to opublikować i chce.

Zważywszy na powyższe, nie możemy zgodzić się z poglądem prokuratury, jakoby serwis wirtualnyElk.pl przyjął bez krytycznie informacje przesłane przez Roberta Mydło. Stwierdzenie prokuratury jest krzywdzące i nieprawdziwe.
Przecież w sama przedmiotowa publikacja ma formę krytyczną - cytuje:

''Początkowo pomyślałem sobie, że to jakiś bełkot, że to jakaś ściema.''
''Pomyślałem też, że może ktoś chce mnie zmanipulować i podsyła mi jakieś ''herezje'' i liczy, że ja to opublikuję tym samym narażając się prominentnym prokuratorom.''
''Postanowiłem, że sprawdzę te rewelacje w internetach.''
''Teraz nie wiem sam co mam o tym myśleć. Czy to może być prawdą ?! A jeśli nie jest to prawdą, to czy tak można sobie bezkarnie tworzyć takie screeny i rozsyłać przez pocztę ?''

Nie uważamy, abyśmy dokonali opisanej w piśmie ''nierzetelności'', którą to redakcji wirtualnyElk.pl zarzuca Pan prokurator.

Dziennikarze nie są zobowiązani do uzyskiwania w sprawach stanowisk drugiej strony.

Podkreślić należy raz jeszcze, że przedmiotowa publikacja to po prostu opis faktów i pytania w związku z nadesłanymi materiałami, oraz tym co zostało znalezione (zweryfikowane) w wyszukiwarce GOOGLE i na portalu FACEBOOK.

Prasa jest zobowiązana do prawdziwego przedstawiania omawianych zjawisk i to miało miejsce w publikacji. 

wirtualnyElk.pl podjejmie starania, by przyjrzeć się tej sprawie związanej z miastem Ełk tak, by społeczeństwo mogło ocenić czy rzeczywiście doszło do niesprawiedliwości, czy też mamy jedynie do czynienia z ''fake newsem''.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Śpiew, uśmiech oraz oczywiście mnóstwo słodkości - to wszystko będzie towarzyszyło 17. edycji Święta Babcinego...

Kategoria: Wiadomości lokalne

o końca października przyszłego roku gotowy ma być blok mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej w Ełku. Mimo protestów...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty