Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Rafał Żytyniec

Rafał Żytyniec nowym dyrektorem Muzeum Historycznego w Ełku

dr Rafał Żytyniec został powołany przez prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza na stanowisko dyrektora Muzeum Historycznego w Ełku na okres od 1 lutego 2019 r. do 31 stycznia 2024 r.

W wyniku zakończenia procedury konkursowej na stanowisko dyrektora MHE został wybrany dr Rafał Żytyniec, który będzie pełnił tę funkcję przez 5 lat.

Pan Żytyniec spełnił wszystkie wymagania formalne w zakresie wykształcenia i doświadczenia zawodowego. Od 5 września 2018 r. pełnił on obowiązki dyrektora MHE (w związku z objęciem nowego stanowiska w Muzeum Zamkowym w Malborku przez wcześniejszego szefa ełckiego muzeum - Pana Kazimierza Bogusza).

W toku procedury konkursowej dr Żytyniec przedstawił wizje i koncepcję MHE na najbliższe lata. Przez ostatnie miesiące dał się poznać jako sprawny organizator i zarządca.

dr Rafał Żytyniec ur. w 1976 r., dr, kulturoznawca, ukończył studia na Wydziale Nauk o Kulturze Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Wydziale Językoznawstwa i Kulturoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji z siedzibą w Germersheim.

W latach 2005-2006 adiunkt i sekretarz naukowy w Instytucie Zachodnim w Poznaniu, w latach 2006-2011 pracownik naukowy Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie, od 2012 r. adiunkt Działu Historycznego Muzeum Historycznego w Ełku.

Zainteresowania badawcze: historia literatury i kultury Prus Wschodnich ze szczególnym uwzględnieniem obszaru Warmii i Mazur, historia i współczesność polsko-niemieckich stosunków kulturowych, porównawcze aspekty niemieckiej i polskiej kultury pamięci, druga wojna światowa w pamięci zbiorowej Polaków i Niemców.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Śpiew, uśmiech oraz oczywiście mnóstwo słodkości - to wszystko będzie towarzyszyło 17. edycji Święta Babcinego...

Kategoria: Wiadomości lokalne

o końca października przyszłego roku gotowy ma być blok mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej w Ełku. Mimo protestów...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty