Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Targi turystyczne

Ełk zaprezentował się w Poznaniu na targach turystycznych

Wśród wystawców na targach regionów i produktów turystycznych w Poznaniu jest m.in. Miasto Ełk wraz z partnerskim miastem Alytus. Motywami przewodnimi ełckiego stoiska są turystyka miejska, wypoczynkowa oraz kuchnia regionalna.

Są ełckie akcenty na odbywających się właśnie międzynarodowych targach turystycznych w Poznaniu. W trakcie tegorocznych targów na stoisku naszego miasta będzie można m.in. obejrzeć filmy, spoty,zdjęcia, a także skosztować produktów regionalnych. Targi odbywają się w dniach 1-3 lutego 2019 r. 

Zalety odwiedzenia naszego miasta są prezentowane z wykorzystaniem filmów, spotów, zdjęć o naszym mieście, publikacji, folderów oraz materiałów promocyjnych przygotowanych dla odwiedzających. Na stoisku gastronomicznym wyeksponowano różne produkty kulinarne m.in. miód, chleb, smalec oraz ogórki.

Podczas MTT w Poznaniu, na wspólnym stoisku z Centrum Informacji Turystycznej w Alytusie, promowane są zabytki, obiekty dziedzictwa naturalnego i kulturowego Ełku i Alytusa. Na tabletach zwiedzający mogą obejrzeć videoclip i e-book, który powstał w ramach polsko - litewskiego projektu.

Wyjazd realizowany jest w ramach projektu „Promocja turystyki transgranicznej promującej dziedzictwo kulturowe Litwy i Polski” z Programu INTERREG V-A Litwa – Polska.

Ponadto podczas targów w Poznaniu pojawią się niezwykli podróżnicy, którzy opowiedzą o wyprawach oraz podróżach. Gośćmi specjalnymi Festiwalu Podróżników TOUR SALON 2019 będą m.in.:

Miłka Raulin – najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi,

Jarosław Kuźniar – dziennikarz i podróżnik,

Tomasz Zubilewicz – znany prezenter pogody i autor przewodników po Polsce,

Szymon Radzimierski – idol najmłodszych globtroterów,

Mateusz Waligóra, który samotnie przeszedł mongolską część pustyni Gobi,

 

Całkowita wartość projektu po stronie Miasta Ełku: 104 226,57 zł, w tym:

- wartość dofinansowania ze środków UE (85 %): 88 592,58 zł.

- wkład własny Miasta Ełku (15 %): 15 633,99 zł.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Śpiew, uśmiech oraz oczywiście mnóstwo słodkości - to wszystko będzie towarzyszyło 17. edycji Święta Babcinego...

Kategoria: Wiadomości lokalne

o końca października przyszłego roku gotowy ma być blok mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej w Ełku. Mimo protestów...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty