Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Film nagrany w Ełku

Skacząc do wody uszkodził kręgosłup ? tragedia z Ełku ku przestrodze

"Zastanów się zanim skoczysz" - to przekaz nowego filmu edukacyjnego miasta Ełku. Zobacz nagranie i udostępnij je znajomym. Od lutego powstały trzy filmy, które łącznie wyświetliło niemal 565 tys. internautów.


Z inicjatywy prezydenta Tomasza Andrukiewicza Urząd Miasta Ełku opracowuje w 2018 r. cykl krótkich filmów edukacyjnych ?Bezpieczny Ełk?, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat różnych zagrożeń oraz kreowanie bezpiecznych postaw. 

Zakończyły się już prace nad trzecim filmem, który ukazuje jak tragiczne mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego i nierozważnego skoku do wody. W ciągu 17 godzin film obejrzało prawie 25 tys. osób Film skierowany jest szczególnie do młodych ludzi, którzy w okresie wakacyjnym chętnie spędzają aktywnie swój czas wolny w przestrzeni miejskiej. Przez jeden skok do wody, można stracić nie tylko zdrowie, ale także szansę na realizację marzeń. Dlatego zastanów się zanim skoczysz.

 

?Zginęła na przejściu zapatrzona w telefon? ? ten krótki spot stał się hitem Internetu.
Do tej pory obejrzało go prawie 0,5 mln. osób. "Korzystaj z telefonu odpowiedzialnie. Bądź mądry, wybierz życie" - to przekaz drugiego filmu edukacyjnego z cyklu ?Bezpieczny Ełk?, który ukazał się w maju 2018 r.
Film w sposób bardzo bezpośredni pokazuje, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego i nierozważnego korzystania z telefonów komórkowych m.in. podczas jazdy samochodem czy też w trakcie przechodzenia przez ulicę bez zachowania bezpiecznych postaw.

 

 

Pierwszy film z cyklu ?Bezpieczny Ełk? powstał w lutym. Obejrzało go niemal 40 tys. internautów. Film przestrzega przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, w tym w przede wszystkim na taflę Jeziora Ełckiego. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna, gdy po długim okresie mrozów zaczynają się roztopy. Błędna decyzja o wejściu na zamarznięty lód może skończyć się tragedią.

 

To nie koniec prac. Do końca roku będą powstawały kolejne filmy. Następny materiał będzie skierowany do osób starszych, a kolejny będzie realizowany na wniosek młodzieży i poruszy tematykę picia alkoholu przez nieletnich.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Śpiew, uśmiech oraz oczywiście mnóstwo słodkości - to wszystko będzie towarzyszyło 17. edycji Święta Babcinego...

Kategoria: Wiadomości lokalne

o końca października przyszłego roku gotowy ma być blok mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej w Ełku. Mimo protestów...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty