Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Ełckie Centrum Klutury

Słowa krytyki pod adresem dyrektor Ełckiego Centrum Kultur

?Ostatni okres w naszej kilkunastoletniej, pięknej historii uważamy za przeraźliwie smutny? ? tymi słowami rozpoczyna się petycja, która trafiła do ełckiego Urzędu Miasta. Pismo adresowane jest do prezydenta Ełku Tomasza Andrukiewicza.

W petycji, pod którą widnieje 830 podpisów padają słowa krytyki pod adresem dyrektor Ełckiego Centrum Kultury. Chodzi o stosunek szefowej placówki Anety Werli do Mazurskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz instruktorów zespołu Piotra i Magdaleny Witaszczyk. Członkowie zespołu czują się zaniedbani i niedowartościowani. Chodzi między innymi o dofinansowanie działań artystycznych i wyjazdów. Zdaniem artystów dyrektor ECK przypisuje sobie zasługi za sukcesy zespołu. Podważany jest autorytet wychowawców. Młodzi ludzie zarzucają też dyrektor ECK odbieranie etatów i utrudnianie pracy. ?Wiemy o fali zwolnień i rezygnacji doświadczonych pracowników. Wiemy o tym, że nie ma sprzyjającej atmosfery, że nie ma grafika, informatyka itd.,? ? czytamy w piśmie, które trafiło do urzędu. Tancerze skarżą się również na zablokowanie przez dyrektor wyjazdu zespołu na festiwal do Egiptu. ? ?tancerze są do niego przygotowani, a jedna decyzja niweczy pracę dziesiątek ludzi? ? czytamy w piśmie.

?Zwracamy się z prośbą o rzetelną ocenę działań osób decyzyjnych w obszarze kultury, poczynając od dyrekcji Ełckiego Centrum Kultury. Prosimy o stworzenie nam warunków do spokojnej pracy na pożytek mieszkańców miasta, regionu i Polski.? ? piszą w swoim piśmie członkowie zespołu. Zwracają się również do prezydenta miasta między innymi o ? ?rozważenie zmiany dyrektora Ełckiego Centrum Kultury?.

Aneta Werla, dyrektor placówki nie chciała oficjalnie komentować zarzutów poruszonych w piśmie. Nieoficjalnie powiedziała dziennikarzowi Radia 5, że treść petycji traktuje jako pomówienia i zniesławienie swojej osoby. Dlatego też podjęła kroki prawne w celu ochrony swoich dóbr osobistych.

Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz potwierdził fakt wpłynięcia petycji do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta. Nie chciał jednak sprawy komentować przed zapoznaniem się z pismem.

Petycja trafiła do wiadomości Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Dyrektora Departamentu Kultury i Edukacji w Olsztynie, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego i mediów.

Treść petycji: tutaj

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Kategoria: Ełk

WOŚP nigdy nie będzie już taki sam - mówi w kontekście wydarzeń z Gdańska szefowa ełckiego sztabu Wielkiej Orkiestry...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty