Wydarzenia, informacje, fakty Ełk24

Miasto i gmina Ełk

Opłaty za wodę i ścieki

W gminie nie wzrosną opłaty za wodę i ścieki

Dobra wiadomość przed świętami i Nowym Rokiem dla mieszkańców Gminy Ełk. Na ostatniej w tym roku sesji Rada Gminy Ełk podjęła uchwałę w sprawie dopłaty do ceny 1 m3 dostarczanej wody i odprowadzania ścieków, czym zatwierdziła ostateczne stawki, które uiszczać będą odbiorcy.

? Jednym zdaniem można powiedzieć, że zgodnie z tym, co zapowiedziałem, podwyżek nie będzie, bowiem stawki mieszkańcy będą mieli takie same jakie są obecnie ? informuje Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Gospodarstwa domowe i odbiorcy podłączeni do sieci zasilanej z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk w 2018 r. będą za 1 m3 dostarczanej wody płacić 3,67 zł netto, czyli 3,96 zł z VAT. Ci, którzy podłączeni są do ujęcia wody będącej własnością Gminy Ełk 3,22 zł netto, czyli 3,48 zł z VAT. Zaś gospodarstwa i odbiorcy podłączeni do sieci PUK Sp. z o.o. Prostki ? 4,98 zł netto, czyli 5,38 zł z VAT za 1 m3 wody.

Stawki za odprowadzanie ścieków w 2018 roku będą kształtowały się w ten sposób, że gospodarstwa domowe i pozostali odbiorcy podłączeni do sieci miejskiej PWIK Sp. z o.o. ? 9,57 zł netto, czyli 10,34 zł z podatkiem VAT za 1 m3 ścieków, zaś wszyscy podłączeni do oczyszczalni będących własnością Gminy Ełk ? 5,44 zł netto, czyli 5,88 zł z VAT.

? Dzięki odpowiedniemu gospodarowaniu budżetem Gminy Ełk mieszkańcom zostaje więcej w kieszeniach, bo przypomnę, że w naszej gminie nie tylko podatki i opłaty nie rosną, ale w większości są jeszcze syystematycznie obniżane ? dodaje Tomasz Osewski. ? W niektórych przypadkach, np. przy podatku od środków transportowych funkcjonują stawki najniższe, jakie mogą być przyjęte. Niższych prawo nie przewiduje.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy

Lokalne informacje wideo

Kategoria: Ełk

WOŚP nigdy nie będzie już taki sam - mówi w kontekście wydarzeń z Gdańska szefowa ełckiego sztabu Wielkiej Orkiestry...

Kategoria: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Ełk wydarzenia, wiadomości, informacje, fakty