Kogut policyjny

Z ponad trzema promilami jechał ulicą Kajki

Dzięki reakcji kierowcy busa marki VW Multivan i jego pasażerów, którzy jadąc ulicą Kajki zwrócili uwagę na niebezpieczną jazdę kierowcy opla, poinformowali o tym oficera dyżurnego ełckiej komendy, a potem na parkingu wyjęli kluczyki ze stacyjki jego auta, z ruchu wyeliminowano nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja kierowcy busa marki VW Multivan i jego pasażerów, którzy w sobotę /08.06.2019/ jadąc ulicą Kajki zauważyli niebezpieczną jazdę kierującego samochodem marki Opel Astra, który jechał „wężykiem”, poruszając się od lewej do prawej krawędzi jezdni oraz łamał przepisy ruchu drogowego. Mając podejrzenia, że kierujący oplem może być pod wpływem alkoholu, przez cały czas jechali za nim i o swoich spostrzeżeniach poinformowali oficera dyżurnego ełckiej komendy, z którym przez cały utrzymywali kontakt telefoniczny. Kiedy kierujący oplem zatrzymał się w centrum miasta, mężczyźni wysiedli ze swojego auta, podbiegli do opla i wyjęli ze stacyjki kluczyki uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Później jeszcze pilnowali mężczyzny do czasu przyjazdu policjantów. Okazało się, że to 51-letni mieszkaniec Ełku. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna przyznał, że wcześniej, będąc na działce pil alkohol.

Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.

Tag artykułu: ,

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

Lokalne informacje wideo

55 tysięcy złotych - to suma, jaką zadłużeni najemcy lokali komunalnych w Ełku odpracowali tylko w pierwszej połowie...

Category: Wiadomości lokalne

Udała się niespodzianka nawiązująca do 20-lecia wizyty papieża w Ełku. Tuż obok placu Jana Pawła II powstaje duży...

Category: Wiadomości lokalne

Z forum

Pochmurno

-3°C

Ełk

Pochmurno

Wilgotność: 84%

Wiatr: 22.53 km/h

  • 03 Jan 2019

    Mostly Cloudy -2°C -4°C

  • 04 Jan 2019

    Pochmurno 0°C -5°C

Radio5 Ełk OnlinePlanet Cinema Ełk

reklama Elk

Oferty pracy Ełk                  Forum o Norwegii             Oferty pracy w Norwegii

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników! Treści prezentowane na naszej stronie mogą obrazić Twoje uczucia religijne i inne. Jeśli nie chcesz aby tak się stało, opuść naszą stronę natychmiast.

Portal Miasta Ełk - wirtualnyElk.pl to informacje, wydarzenia, kalendarz imprez, ogłoszenia i forum.