Ełk na sygnale

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Komenda Powiatowa Policji w Ełku
Komenda Powiatowa Policji w Ełku

Spadek temperatury to dla niektórych zagrożenie życia i zdrowia

Policjanci już podejmują działania wobec osób zagrożonych wychłodzeniem. Wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenia o dwóch nietrzeźwych bezdomnych mężczyznach, którzy potrzebowali pomocy. Nie bądźmy obojętni wobec osób zagrożonych niskimi temperaturami – jeden telefon może uratować komuś życie.

Minionej nocy do policjantów dwukrotnie zwracali się mieszkańcy Ełku z prośbą o interwencję wobec osób bezdomnych, które znajdowały się w okolicznościach zagrażających życiu lub zdrowiu. Jeden z mężczyzn pijany spał na chodniku, drugi próbował ogrzać się na klatce schodowej w bloku.

Podobne sytuacje nasilają się w okresie jesienno – zimowym, kiedy zmieniają się warunki pogodowe i spada temperatura. Mimo stale prowadzonych patroli miejsc zagrożonych funkcjonariusze nie są w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z prośbą – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie. Wystarczy jeden telefon i można uratować komuś życie.

 

Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Panel użytkownika

Ełk na sygnale

Ełk24 | na sygnale - kronika policyjna i służb ratunkowych

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt