Ełk na sygnale

Ełk na sygnale

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Komenda Policji w Ełku
Komenda Policji w Ełku

Kolejne interwencje związane z nieużywaniem maseczek

Policjanci z Ełku każdego dnia sprawdzają i kontrolują, czy mieszkańcy zakrywają nos i usta maseczkami. Niestety wciąż jest wiele osób, które łamią obowiązujące przepisy. Tylko wczoraj (06.04.2021r.) policjanci ujawnili blisko 60 takich osób. Tłumaczenia są różne – konieczność zapalenia papierosa, niezgadzanie się z przepisami czy zapominalstwo.


Aktualne przepisy zobowiązują do zasłaniania nosa i ust maseczką w przestrzeni publicznej. Większość mieszkańców powiatu ełckiego przestrzega przepisów. Ale są też tacy, którzy wręcz z premedytacją łamią te zasady.
W minioną dobę policjanci na terenie powiatu ełckiego wylegitymowali blisko 60 osób, które nie miały maseczek. Interwencje te zakończyły się pouczeniami, mandatami lub wnioskami o ukaranie do sądu.
W trakcie jednej z takich interwencji policjanci zatrzymali poszukiwanego. 37-letni mieszkaniec Mysłowic w centrum Ełku spacerował z kolegą, który także nie miał maseczki. Mężczyzna trafił do aresztu śledczego i odbędzie tam karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.
Przed sądem opowie z kolei 23-latka z Ełku. Kobieta uważała noszenie maseczki za zbędne i twierdziła, że ma odmienne zdanie na temat obowiązujących przepisów. Odmówiła założenia maseczki i nie przyjęła mandatu karnego.
Tłumaczenia osób bez maseczek są różne. Jeden z mężczyzn wylegitymowanych przez policjantów twierdził, że zdjął maseczkę na chodniku, ponieważ musiał zapalić papierosa. Lekceważąco na zwróconą przez policjantów uwagę zareagował także 26-latek. Mężczyzna twierdził, że nie musi mieć maseczki w miejscu publicznym, ponieważ rozmawia przez telefon.
Każda sytuacja związana z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów jest przez policjantów rozpatrywana indywidualnie. Zależy nam przede wszystkim na wzajemnej odpowiedzialności i skutecznej walce z pandemią.


Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

sprzatanie elk firma sprzatajaca elk olecko augustow grajewo

PANEL UŻYTKOWNIKA:

EŁK NA SYGNALE

Ełk24 | na sygnale - kronika policyjna i służb ratunkowych

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt