Artykuły nadesłane

Artykuły nadesłane

bus lotnisko elk warszawa olsztyn gdansk transport

Spaliny przyczyną chorób układu oddechowego
Spaliny przyczyną chorób układu oddechowego

Wniosłem o utworzenie płatnych stref parkingowych w Ełku - przeczytaj argumenty

W Ełku w dniach od 21 października do 31 grudnia 2019 roku trwają społeczne konsultacje w sprawie miejsc parkingowych w mieście. W artykule z dnia 16.10.2019 pt. ''Płatne parkingi w Ełku ? Czemu nie - ja chcę'' zapowiedziałem, że z uwagi na to, że nie mam możliwości uczestniczyć w spacerach badawczych ani osobiście zgłosić uwag, to w czasie trwania konsultacji, prześlę stosowny formularz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w którym zaproponuję utworzenie płatnych parkingów w ciągu ulicy Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

Dziś przesłałem swoją opinię i wniosek o utworzenie płatnych stref parkowania w ciągu ulic Wojska Polskiego, Fryderyka Chopina, Armii Krajowej, Tadeusza Kościuszki i Adama Mickiewicza w Ełku. 

Poniżej, wklejam treść mojej opinii / wniosku 

"

 Wnoszę o utworzenie w ciągu ulic Wojska Polskiego, Fryderyka Chopina, Armii Krajowej, Tadeusza Kościuszki i Adama Mickiewicza w Ełku, stref płatnego parkowania w dni powszednie od godziny 8:00 do godziny 16:00 dla aut posiadających silnik spalinowy.

 Uważam, że centrum miasta jest zbyt mocno zatłoczone jeśli chodzi o ilość poruszających się w tam pojazdów z silnikiem spalinowym, które emitują do atmosfery znaczne ilości szkodliwych, rakotwórczych substancji i Co2, pogarszając tym samym jakość powietrza, stwarzając realne zagrożenie zwiększonej zachorowalności na choroby układu oddechowego, oraz emitując nadmierny poziom hałasu w centrum miasta , co również ma negatywny wpływ na ludzką psychikę.

 Obecna sytuacja, jaka ma miejsce w centrum miasta przy w.w. ulicach - czyli nadmierne obciążenie ruchem pojazdów spalinowych, może powodować przyszłe i uzasadnione pozwy / roszczenia mieszkańców tych ulic, skierowane przeciwko Urzędowi Miasta w Ełku, o odszkodowania z tytułu nabytych chorób układu oddechowego, spowodowanych złą jakością powietrza pochodzącą z zanieczyszczeń wydobywających się z silników aut spalinowych, a przede wszystkim i co najważniejsze - brakiem należytej lub jakiejkolwiek reakcji i wprowadzenia odpowiedniej polityki parkingowej Władz Miejskich, która to przeciwdziałałaby rosnącemu z roku na rok zagrożeniu, jakim jest systematyczny przyrost aut z silnikiem spalinowym, które poruszają się w centrum miasta Ełk w godzinach pracy wielu urzędów, zlokalizowanych w głównej mierze przy w.w. ulicach.

 Uważam, że mający znaczenie procent aut poruszających się w centrum miasta Ełku, są to klienci różnych podmiotów gospodarczych i urzędów w.w ulic.

Polityka jaką proponuję i o którą wnoszę jest polityką, którą wprowadziło bardzo wiele nowoczesnych, idących z duchem czasu miast w Europie zachodniej i Skandynawii.

 Jest to ''zdrowa polityka'', która ma na celu dobro i zdrowie mieszkańców jak i troskę o przyszłe roczne budżety miejskie. W chwili obecnej przy obecnej polityce, koszty oświetlenia parkingów i ich odśnieżania jak i ich remontów i utrzymania nie są w żaden sposób rekompensowane. Polityka, którą proponuję w pewnym sensie przyczyni się również do stymulacji rynku samochodowego w Polsce, która z aprobatą Komisji Europejskiej kładzie nacisk na eliminację aut spalinowych z centrów miast, na rzecz aut z silnikiem elektrycznym. Polityka o której wprowadzenie wnioskuje, przyczyni się również do tego, że wielu mieszkańców przesiądzie się z aut do komunikacji miejskiej, która dzięki temu zabiegowi zostanie dofinansowana. Dzięki temu łatwiejsza i szybsza będzie wymiana floty autobusów z wielkimi pojemnymi silnikami diesla, na autobusy ekologiczne, nie emitujące spalin,

Uważam, że jest to kierunek który należy obrać i się go trzymać.

Wyrażam, wielką nadzieję, że moja opinia i wniosek nie jest jednostkowy, że jest więcej osób myślących podobnie jak redaktor wirtualnyElk.pl, które myślą o dobru wspólnym jakim jest czyste powietrze, spokoju mieszkańców miasta, ich zdrowie oraz nienastawianie na ryzyko i koszty budżetu miejskiego.''

wniosek polityka platne parkingi1

wniosek polityka platne parkingi2

 

Zapraszam do komentowania i wysyłania podobnych wniosków do Urzedu miasta w Ełku

Formularz wniosku tutaj 


Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy. Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Oznacz jako spam” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

sprzatanie elk firma sprzatajaca elk olecko augustow grajewo

PANEL UŻYTKOWNIKA:

Wydarzenia

Ełk | informacje, wydarzenia, artykuły, fakty

youtube wirtualnyelkfacebook wirtualnyelkWspółpraca
Reklama
Kontakt